Ruszamy z kopyta

Mamy początek października. Do startu pozostało nam 99 dni. Czyli trzy miesiące. Czyli tyle co nic, a roboty po uszy. Za 99 dni wyruszymy wczesnym rankiem z zasypanej śniegiem Warszawy i po kilkunastu godzinach dotrzemy do Budapesztu. Tam, następnego dnia – 15 stycznia wystartujemy w wyzwaniu z którego rozmiarów nie zdajemy sobie zupełnie sprawy (i dobrze, bo byśmy w domu zostali). Przejedziemy mnóstwo kilometrów, będzie naprawdę ekstremalnie. To już niebawem, a teraz po kolei raport taktyczny.
Po pierwsze naszą wyprawę wsparło Antyradio, w osobach Joanny i Włodzimierza Zientarskich. Zostaliśmy objęci patronatem medialnym, pierwszy występ

na antenie miał miejsce wczoraj w ramach bloku motoryzacyjnego Odjechani. Pojawimy się tam jeszcze sporo razy, opowiadając o naszych przygotowaniach do startu. Ponadto planujemy łączności radiowe z trasy, a po powrocie audycję z relacją. Będzie się działo!

Po drugie potrzebujemy Waszej pomocy. Chcemy zawieźć do Mali jak najwięcej, a do Żuka i dwóch Tarpanów sporo wejdzie. Tak więc przypominamy że przyjmujemy w każdej ilości:
– cienkie zeszyty
– nieduże notesy
– ołówki
– kredki
– długopisy
– bloki rysunkowe
– książki francuskojęzyczne, szczególnie podręczniki dla szkoły podstawowej – poziom 1-5
Ponadto oprócz materiałów dla edukacji – coś dla zdrowia:
– strzykawki i igły jednorazowe
– jałowe opatrunki
– glukometry
– nici chirurgiczne
– inne materiały związane z opatrywaniem ran i doraźną pomocą medyczną (nie leki!)
– narzędzia chirurgiczne
Jeśli macie coś z tego powyżej, lub pracujecie gdzieś gdzie możecie pozyskać w darze takie przedmioty – bardzo prosimy o kontakt (piotr@biegala.pl). Liczy się każdy zeszyt i ołówek – Mali to naprawdę biedny kraj. 
Po trzecie – niebawem na blogu nowa lista pt. co trzeba zrobić w Żuku, mnóstwo bieżących informacji z przygotowań i prac. Czeka nas wypełnienie wielkiej kupy papierów – podania o wizy, zezwolenia na używanie CB, szczepienia, ubezpieczenia i co tam jeszcze. Trzymajcie kciuki żebyśmy nie zwariowali;-)
Po czwarte – wszystkie posty dotyczące rajdu oznaczane są tagiem BB2016 dla łatwiejszego ich wyszukiwania na naszym blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.