Rama bagażnika

Rama bagażnika

Temat który od pewnego czasu był odkładany na później – wreszcie nabrzmiał i wymagał rozwiązania bo inne prace nie mogły być wykonane bez tego szczegółu. Należało bowiem wykonać mocowania ramy (i samą ramę) na której oparta będzie przegroda bagażnika i do której mocowane będą pasy bezpieczeństwa. Mocowania muszą być solidne i porządnie przymocowane, a do tego zależało mi na konstrukcji skręcanej częściowo śrubami, aby dało się ją w razie potrzeby zdemontować.
Proces myślowy doprowadził do następującej koncepcji – dwa kątowniki po 53 cm każdy. W każdym po 12 otworów o średnicy 7 mm. Później odznaczenie miejsca każdego otworu i oczyszczenie blachy z farby. Następnie spawy w otworach, aby raz na zawsze połączyć kątownik z nadwoziem Żuka.  Do tego dwa krótkie kątowniki po 8 cm, w każdym 2 otwory do spawania i dodatkowo spaw wzdłużny dla wzmocnienia. 
Najpierw wspawane zostały długie kątowniki, ustawione równo względem krawędzi przetłoczenia w blasze za oknem. Potem za pomocą odpowiedniego przymiaru ustawiłem krótkie kątowniki i też zostały wspawane na stałe. Na zakończenie – farba i malowanie.
Mając zrobiony ten element – wymierzyłem trzy poprzeczki z profilu i po wykonaniu otworów – zamocowałem je na miejscu. Miarka i pomiary długości krótkich pionowych elementów, a następnie ich cięcie i spawy pozycjonujące. Na zakończenie ramka została wyjęta, spawy wykonane pełne, oszlifowane i rama pomalowana.
W sumie rama wisi na sześciu śrubach, muszę kupić docelowe o wytrzymałości minimum 8.8. W sumie te sześć śrub w połączeniu z ramą powinno dać solidny montaż dla pasów bezpieczeństwa. Ściana dzieląca kabinę powstanie z płyty OSB 18 mm i znajdzie się od strony kabiny – czyli rama będzie w bagażniku. Ściana składać się będzie z dwóch części dla łatwiejszego mierzenia i montażu. Cała zostanie oklejona wykładziną, aby było ładnie. W jej dolnej części wykonam otwory na głośniki basowe. Soprany znajdą się u góry ściany. 
Dzięki wykonanym dziś pracom mogę w poniedziałek dokończyć wyklejanie kabiny wykładziną i zrobić dolne panele tapicerskie. Po ich zamontowaniu zdejmę wymiary do wykonania ściany grodziowej. Do piątku chciałbym mieć skończoną kabinę tylną i jest to bardzo realny termin. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.