Planowana przebudowa Żuka

Plany przebudowy są rozległe, zapewne życie je zweryfikuje, ale przecież jakiś plan mieć trzeba;-) Co zatem ma zostać zrobione? Oto lista punkt po punkcie:
 1. Sprawdzenie stanu technicznego silnika i układu napędowego, jeśli okaże się zdrowy – wymiana niezbędnych łożysk, uszczelnień, płynów eksploatacyjnych i co tam jeszcze z takich mechanicznych cudów.
 2. Montaż hamulców tarczowych z Lublina z przodu i remont tylnych bębnów. Wymiana wszystkiego co niezbędne w układzie hamulcowym.
 3. Kontrola układu kierowniczego, likwidacja luzów, wymiana zużytych elementów, być może dodanie wspomagania kierownicy.
 4. Kontrola układu chłodzenia silnika, dodanie wentylatora na chłodnicy.
 5. Usunięcie przegrody i wymiana przednich foteli, będę starał się zainstalować fotele z Citroena XM z pełną elektryką (welurowe)
 6. Usunięcie tylnych ławek i montaż rzędu niezależnych foteli – dawcą będzie również XM, a gdyby okazały się za szerokie – Citroen BX. Fotele zainstalowane zostaną solidnie, wraz ze wspawaniem punktów mocowania pasów bezpieczeństwa.
 7. Montaż pełnej przegrody, zaraz za oknami tylnymi, tak aby uzyskać pełny bagażnik z dwiema półkami, co ułatwi pakowanie gratów, tak aby się nie wysypywały po otwarciu klapy i nie gniotły wzajemnie.
 8. Montaż bagażnika dachowego i drabinki na tylnej klapie lub z boku. 
 9. Montaż prostego systemu pozwalającego na założenie jednego koła zapasowego na klapie tylnej, bez jej obciążania
 10. Przeróbki elektryczne – dodanie drugiego akumulatora z separatorem, przetwornicą 230V, kilkoma gniazdami przyłączeniowymi. Na bagażniku dachowym halogeny do przodu i ledowe oświetlacze bliskiego zasięgu po bokach i z tyłu.
 11. Montaż systemu audio i video, aby miło było podróżować. Montaż stanowiska dla komputera, z którego będę prowadził relację, montaż kamery z rejestratorem, montaż kamery cofania.
 12. Prace blacharskie, być może malowanie (a może tylko porządny car detailing z odświeżeniem obecnego lakieru), oklejenie auta zaplanowaną grafiką. 
 13. Wymiana felg jeśli okaże się to konieczne – na bezdętkowe i zakup kompletu nowoczesnych opon.
 14. Przyozdobienie kabiny kierowcy zgodnie ze stylem z epoki PRL – czyli druciany ogródek na przyssawki z plastikowymi kwiatami, proporczyki, piesek z kiwającym łebkiem i takie tam cudeńka;-)
Prace nieobowiązkowe – jak będzie kasa i możliwości:
 1. Montaż szyberdachu, lub klimatyzacji dachowej (jak się uda tanio kupić).
 2. Montaż odsuwanych okienek z tyłu (standardowo nie ma)
 3. Montaż zbiornika z wodą i prysznica
 4. Montaż dodatkowego zbiornika paliwa
 5. Montaż rozmaitych drobnych akcesoriów poprawiających wygląd Żuczka i komfort jazdy;-)
To chyba z grubsza tyle. Zobaczymy które punkty zostaną zrealizowane;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.